Přeskoč na hlavní obsah stránky
Vzájemná spolupráce partnerů v rámci jednotlivých tzv. "rozvojových partnerství" (RP) je klíčovým principem Iniciativy Společenství EQUAL. Jednotlivé podporované projekty jsou vždy předkládány a realizovány několika organizacemi tvořícími RP. Smyslem podpory RP je zajištění vzájemné spolupráce různých typů organizací při hledání řešení existujících problémů na trhu práce (např. diskriminace žen, osob se zdravotním postižením, osob starších 50 let). Princip partnerství proto umožňuje jednotlivým realizátorům projektů využívat stávajících zkušeností a poznatků všech zapojených partnerských organizací, přičemž již zkušenosti z prvního kola potvrdily, že je-li daná problematika řešena společně různými typy organizací (zahrnujícími jak orgány státní správy či samosprávy, tak podnikatelské subjekty, zájmová sdružení, ROPO, nestátní neziskové organizace apod.), bývají dosaženy lepší výsledky, než kdyby se v dané oblasti angažovala jediná státní instituce či jediná soukromá organizace.
S cílem získat co možná nejvíce zkušeností a různých výsledků jednotlivých projektů je možné vytvářet dva typy RP. Prvním typem je tzv. "regionální či geografické RP", které se zaměřuje na řešení relevantních problémů v rámci konkrétního regionu a které tedy zahrnuje partnerské organizace působící v daném regionu. Druhým typem je tzv. "sektorové či oborové RP", které se zaměřuje na řešení daného problému z celorepublikového hlediska a tedy spíše než konkrétním regionem se zabývá problémy souvisejícími např. s určitým ekonomických sektorem či průmyslovým odvětvím.
Efektivní spolupráce v rámci Rozvojového partnerství je v projektu zajištěna rozdělením odpovědnosti a kompetencí mezi příjemce dotace Iniciativy společenství Equal, jednotlivé partnery a jejich zástupce při realizaci jednotlivých aktivit, kontrole, hodnocení, koordinaci a řízení. Pro práci na jednotlivých aktivitách projektu v Akci 2 a 3 jsou vytvořeny realizační týmy. Realizační týmy jsou složeny ze jmenovaných zástupců jednotlivých členů národního partnerství. Realizační týmy mají povahu pracovní skupiny, která pracuje na relativně samostatných předem specifikovaných problémech, které jsou dopředu vymezeny náplní jednotlivých aktivit a charakterem vymezených realizačních týmů. Odpovědnost za jednotlivé aktivity nesou podtržení členové jednotlivých realizačních týmů.
© SONS ČR 2005-7 | equal@sons.cz | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Změna vzhledu |
Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS ČR), Krakovská 21, 110 00 PRAHA 1, tel.: 221 462 146, fax: 221 462 145, e-mail: sons@sons.cz, tel.: +420-777 214 097
PROJEKT TYFLOEMPLOYABILITY JE SPOLUFINANCOVÁN
EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM EU A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY