Tyfloemployability


Přeskoč na hlavní obsah stránky

Inovativnost

Princip zaměřený na inovativnost jednotlivých řešení zdůrazňuje, že CIP EQUAL poskytuje podporu průkopnickým způsobům řešení nerovností a diskriminace v práci a v přístupu k zaměstnání, přičemž inovaci může představovat zcela nový přístup k dané problematice, ale i využití určitých nástrojů či postupů známých zatím pouze z jiné oblasti. Principu inovativnosti bývá v jednotlivých RP dosahováno prostřednictvím jednoho z těchto přístupů:

Inovativními výstupy projektů tak mohou být např. nové formy zaměstnávání umožňující flexibilní rozsah pracovního úvazku či pracovní doby, nové metody a postupy zjišťování, zpracování, využívání a šíření informací usnadňujících přístup k zaměstnání, vytvoření sítí organizací, orgánů a osob umožňujících lepší začleňování specifických skupin občanů na trh práce či nové metody a postupy podpory podnikání.

Příjemce podpory Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky klade na princip inovativnosti velký důraz a přistupuje k němu s velkou pečlivostí. Vždyť právě inovace a inovativní prvky jsou cestou k získávání kvalitnějších podmínek pro nevidomé a jinak zrakově postižené klienty jak při vzdělávání a začleňování na trh práce, tak v jejich celkové integraci do společnosti. Zrakově handicapovaní klienti čelí ve svém životě velkému množství překážek. Mezi hlavní překážky bránící nevidomým a jinak zrakově postiženým klientům vstupu na trh práce patří jejich nedostatečná kvalifikace, nedostatečná jazyková vybavenost a nedostatečné verbální a nonverbání dovednosti. Výraznou překážkou jsou ovšem i předsudky zaměstnavatelů. Většina zaměstnavatelů si neuvědomuje, že zrakově handicapovaní klienti jsou schopni vykonávat řadu zaměstnání o velmi vysoké kvalitě. Tento projekt přispívá k odbourávání těchto bariér a využívá k tomu velké množství inovativních prvků.

Princip inovativnosti se prolíná ve všech plánovaných aktivitách projektu, v řízení a komunikaci. Princip inovativnosti je v projektu zaměřený na postup a cíl. Princip inovativnosti je uplatňován jak na národní, tak mezinárodní úrovni. Pro zajištění inovativnosti budou během realizace projektu mezi partnery a cílovou skupinu šířeny dotazníky, které budou zjišťovat a hodnotit dosažené výsledky, kvalitu a stupeň inovativnosti. Tímto způsobem bude zajištěna také zpětná vazba, v případě zjištění nedostatků budou přijata nápravná opatření.

Spektra, v.d.n. SONS ČR Pobytové rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé Dědina, o.p.s. Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy SE & Partners Consulting s.r.o. Úřad práce Kladno NetGenium s.r.o. TyfloCentrum Pardubice, o.p.s. TyfloCentrum Brno, o.p.s. TyfloCentrum Hradec Králové, o.p.s. loga partnerů projektu s odkazy na jejich stránky

© SONS ČR 2005-7 | equal@sons.cz | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Změna vzhledu | English version



Kontaktní informace

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS ČR), Krakovská 21, 110 00 PRAHA 1, tel.: 221 462 146, fax: 221 462 145, e-mail: sons@sons.cz, tel.: +420-777 214 097

PROJEKT TYFLOEMPLOYABILITY JE SPOLUFINANCOVÁN
EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM EU A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY